HOME PAGE SHQIPERI

LOKALITETE TE SHERBYERA

ELEKTROSHTEPIAKE

MARKA TE TRAJTUARA

Qendra asistence multimarka pėr riparime elektroshtėpiake Ardo nė Shqipėri.

Kėrko qendrėn e asistencės nė Shqipėri:

Kontakte pėr qendra tė asistencės multimarka Ardo
 
Shėrbimi nė rrethe
Asistence Ardo Ballsh Mallakaster Numėr falas Ardo Shqipėri
Asistence Ardo Berat
Asistence Ardo Durrės
Asistence Ardo Elbasan
Asistence Ardo Fier
Asistence Ardo Kavajė Centrali i shėrbimit tė klientėve Ardo
Asistence Ardo Krujė
Asistence Ardo Kucovė
Asistence Ardo Kurbin
Asistence Ardo Lezhė
Asistence Ardo Librazhd Na kontaktoni:ardo@riparimelektroshtepiake.com
Asistence Ardo Lushnje
Asistence Ardo Peqin
Asistence Ardo Tiranė
Asistence Ardo Vlorė

Historiku: Origjina e Ardo shkon pothuaj nga fillimi i shekullit tė njėzetė, nė vitet ’30, Aristide Merloni, nis, me rreth pesėdhjetė punėtorė, prodhimin e peshores. Aktiviteti zgjerohet nė pak mė shumė se dhjetė vjet e nė 1954 lind shoqėria Co.Me.Sa., me tė cilėn fillon prodhimi i bombolave pėr GPL. Nė 1966 lind linja e parė e elektroshtėpiakeve. Dy vjet mė vonė lind Ar.Do. (mobilje shtėpiake), shoqėri e destinuar nė prodhimin e lavatriēeve me porosi, me qendėr nė stabilimentin “Santa Maria”, nė Fabriano. Nė 1970, me vdekjen e themeluesit fillojnė ristrukturimet e ndryshimet brenda firmės, qė nė 1974 ndahet nė dy grupe tė ndara, njė prej tė cilėve merr nė 1989 emrin Antonio Merloni S.r.l. Grupi specializohet nė prodhimin e tė bardhės me porosi: frigoriferė, kongelatorė e lavastovilie (nė stabilimentin e Gaifana, nė Umbria); lavatriēe me karikim frontal e lavasciuga (nė qendrėn prodhuese tė “S. Maria”) e lavatriēe me karikim nga lart e asciugatori (nė stabilimentin e Maragone, Fabriano). Nė vitet 90 firma ndryshon emėr e transformohet nė Antonio Merloni S.p.A. (1990) e blen shoqėri komerciale nė Spanjė (Newpol), Hollandė (Frenko), Angli (Servis Ltd). Edhe qendrat prodhuese zgjerohen: nė 1995 Antonio Merloni S.p.A. blen shoqėrinė Tecnogas S.p.A., sot firma lider nė tregun italian pėr prodhimin e tregtimin, me markėn e vet, tė furrave e sobave. Nė vitin 2000 Antonio Merloni S.p.A. blen Asko, lider nė tregtimin e elektroshtėpiakeve tė njė game tė lartė nė Europėn veriore. Posedojnė degė edhe nė Shtetet e Bashkuara e nė Australi. Nė 2005 fillojnė njė projekt tė rėndėsishėm strategjik e organizativ tė shoqėrisė duke krijuar njė strukturė marketingu tė centralizuar. Objektivi i Antonio Merlonit, tashmė i transformuar nė JP Industries, ėshtė tė konsolidohet nė tregje tė ndryshme duke afermuar prezencėn e markės historike Ardo, tashmė e pozicionuar mirė nė nivelin ndėrkombėtar e tani, me njė gamė elektroshtėpiakesh tė reja fringo, gati pėr tė mbizotėruar tregun italian.

Qendrat e asistencės pėr elektroshtėpiake tė raportuara nga ElettroHouse® Shqipėri merren me riparime tė gjitha llojeve tė lavatriēeve, lavastovilie, frigoriferė, sipėrfaqje gatimi, furra, kondicionerė, asciugatrice, tė tė gjitha markave dhe kryejnė shėrbim tė asistencės pėr lavatriēe Ardo, asistencė furra e sipėrfaqje gatimi, janė tė specializuara e kualifikuara nė mirėmbajtjen e kondicionerėve Ardo, sipas kėrkesės kryejnė shėrbim urgjent brenda 24 orėsh dhe riparim frigoriferė Ardo, si dhe ndėrhyrje teknike pėr asistencė lavastovilie Ardo e asciugatrice Ardo. Pėr tė kėrkuar njė ndėrhyrje ėshtė e mjaftueshme tė telefononi Numrin Falas, numrat e treguar sipas lokaliteteve tė ndryshme tė shėrbyera nė Shqipėri, ose tė na kontaktoni me email.

ElettroHouse® Shqipėri raporton qendra asistence tė specializuara multimarka tė paautorizuara nga prodhuesit.