HOME PAGE SHQIPERI

LOKALITETE TE SHERBYERA

ELEKTROSHTEPIAKE

MARKA TE TRAJTUARA

Pyetje tė shpeshta

P. - Si mund tė kėrkoj ndėrhyrjen e njė tekniku tė specializuar pėr defektin e pajisjes time?

A. – Majfton tė kontaktoni Centralin tonė, ose mund tė bėni kėrkesė me e-mail, pa harruar tė tregoni emrin, llojin dhe markėn e pajisjes pėr tė cilėn keni nevojė pėr ndihmė, defekti i hasur, vjetėrsinė e makinės, numrin e telefonit, vendndodhjen dhe adresėn.

P. - Si mund ta di se cila ėshtė qendra mė e afėrt e shėrbimit prej shtėpisė sime?

A. - Sistemi ynė ėshtė krejtėsisht i kompjuterizuar, i cili jep vendndodhjen automatikisht e dėrgon raportin nė qendrėn e riparimit tė konvencionuar me Elettrohouse® mė tė afėrt tė lirė nė atė moment.

P. – Pas sa kohė nderhyn qendra e riparimit?

A. - Nė pėrgjithėsi (nė periudhat e punės normale), kontakti i kompanisė bėhet brenda 1 ore pas raportimit, dhe operacioni kryhet nė pėrgjithėsi nė jo mė shumė se 48 orė pune pas kontaktit, nėse ju kėrkoni njė ndėrhyrje urgjente, nė kėtė rast ndėrhyrja urgjente kryhet brenda 24 orėsh.

P. - Sa kushton vizita e teknikut?

A. - Kostoja e vizitės mund tė ndryshojė sipas qendrės se shėrbimit, tė lokalitetit, distanca e pėrshkruar, pas kontaktit tė parė ju mund tė kėrkoni direkt qendrės tė gjithė informacionin qė ju duhet, tė tilla si kostoja, koha e pritjes, informatat teknike dhe me pas tė caktoni njė takim.

P. – Raportoni qendra tė shėrbimit nė tė gjithė Shqipėrinė?

A. - Jo, pėr momentin pikat e qendrave tė shėrbimit janė vetėm nė Tiranė, Durrės, Krujė, Elbasan, Kavajė, Fier dhe Vlorė.

P. – Duke telefonuar call center apo duke dėrguar njė e-mail unė tashmė jam duke e caktuar njė takim?

A. - Jo, duke telefonuar call center ju thjesht prenotoni telefonatėn me qendrėn e shėrbimit nė zonėn tuaj.

P. - Qendrat e lidhura me Elettrohouse ® kryejnė operacione gratis kur pajisja ėshtė ende nėn garanci?

A. - Jo, per ndėrhyrjet e pajisjeve ende nėn garanci, ju duhet tė kontaktoni prodhuesit e produktit (nė pėrgjithėsi numri i telefonit ėshtė i vendosur nė ēertifikatėn e garancisė), ose te shitėsit.

P. - Elettro House sinjalizon gjithashtu qendra tė autorizuara tė shėrbimit tė markave tė ndryshme?

A. - Jo, Elettrohouse raporton qendra te shėrbimit tė specializuara. Pėr tė kontaktuar qendrat e autorizuara tė shėrbimit ėshtė e nevojshme tė kontaktoni prodhuesit e ndryshėm.

P. - Elettro House ėshtė e pėrfshirė edhe nė shitjen me pakicė tė pjesėve tė kėmbimit?

A. - Jo. Pėr tė blerė pjesė kėmbimi duhet ti referoheni dyqaneve tė pjesėve te kėmbimit pėr pajisje.

top

ElettroHouse® Shqipėria - Call center riparues elektroshtėpiake - tė gjitha tė drejtat e rezervuara